Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Required
hr: Nužno

en: Field
hr: Polje

en: Text
hr: Tekst

en: Options
hr: Opcije

en: Attributes
hr: Atributi

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: About
hr: Opis
