Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Field
is: Svæði

en: Text
is: Texti

en: Options
is: Möguleikar

en: Optional
is: Valkvætt

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: About
is: Um
