Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to km translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Required
km: ទាមទារ

en: Field
km: វាល

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Options
km: ជម្រើស

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: About
km: អំពី
