Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Required
pl: Wymagane

en: Field
pl: Pole

en: Text
pl: Tekst

en: Options
pl: Opcje

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Class
pl: Klasa

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: About
pl: O stronie

en: CSS class name(s)
pl: Nazwa(y) klasy CSS
