Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to te translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Field
te: ఖాళీ

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Optional
te: ఐచ్చికం

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: About
te: గురించి
