Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Field
uk: Поле

en: Text
uk: Текст

en: Options
uk: Опції

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Class
uk: Клас

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Default value
uk: Базове значення

en: About
uk: Про модуль

en: Text options
uk: Параметри текста

en: CSS class name(s)
uk: Назви CSS-класів
