Text avatar (1.0.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Both
pt: Ambos

en: Folder
pt: Pasta

en: Image Type
pt: Tipo de imagem

en: Image type
pt: Tipo de imagem

en: The directory %directory is not writable.
pt: Não há permissões de escrita na pasta %directory.
