Text avatar (1.0.0) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Both
de: Beide

en: Folder
de: Ordner

en: Image Type
de: Bildtyp

en: Create a new user
de: Neuen Benutzer erstellen

en: Image type
de: Bild-Inhaltstyp

en: The directory %directory is not writable.
de: Das Verzeichnis %directory ist nicht beschreibbar.
