Text avatar (1.0.0) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Both
ru: Оба

en: Folder
ru: Папка

en: Avatar
ru: Аватар

en: Image Type
ru: Тип изображения

en: Image type
ru: Тип изображения

en: The directory %directory is not writable.
ru: Каталог %directory недоступен для записи.
