Text avatar (1.0.0) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Both
uk: Все

en: Folder
uk: Тека

en: Avatar
uk: Аватар

en: Image Type
uk: Тип зображення

en: Image type
uk: Тип зображення

en: The directory %directory is not writable.
uk: Каталог %directory недоступний для запису.
