Text or Entity (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Text
hu: Szöveg

en: Fields
hu: Mezők

en: Reference
hu: Referencia

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozó elem típusa

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód

en: - Restricted access -
hu: - Korlátozott hozzáférés -

en: Entity reference selection plugin settings
hu: Entitáshivatkozásokat kiválasztó bővítmény beállításai
