Text or Entity (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Text
id: Teks

en: Fields
id: Bidang isian

en: Reference
id: Referensi

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Text value
id: Isi teks

en: Type of item to reference
id: Jenis item yang direferensikan

en: Reference method
id: Metode referensi

en: - Restricted access -
id: - Akses terbatas -

en: Entity reference selection plugin settings
id: Pengaturan plugin pilihan rujukan bidang
