Text or Entity (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Text
tr: Metin

en: Fields
tr: Alanlar

en: Reference
tr: Kaynak

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Text value
tr: Metin değeri

en: Type of item to reference
tr: Referans verilecek öge tipi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: - Restricted access -
tr: - Kısıtlanmış erişim -

en: Entity reference selection plugin settings
tr: Varlık referans seçimi uygulama eki ayarları
