Text or Entity (8.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Text
uk: Текст

en: Fields
uk: Поля

en: Reference
uk: Посилання

en: Default value
uk: Базове значення

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Type of item to reference
uk: Тип об'єкту для посилання

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: - Restricted access -
uk: - Обмежений доступ -

en: Entity reference selection plugin settings
uk: Налаштування плаґіну для вибору посилання на сутність
