Text or Link (8.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Text
da: Tekst

en: Open link in new window
da: Åben link i nyt vindue

en: Link text
da: Linktekst

en: Default value
da: Standardværdi

en: About
da: Om

en: Link options
da: Link-muligheder

en: Uses
da: Bruger

en: Field types
da: Felttyper

en: Link attributes
da: Link-attributter

en: Trim link text length
da: Beskær link-tekstens længde

en: Add rel="nofollow" to links
da: Tilføj rel="nofollow" til links

en: Link text trimmed to @limit characters
da: Linktekst beskåret til @limit tegn

en: Link text not trimmed
da: Linktekst ikke beskåret

en: Add rel="@rel"
da: Tilføj rel="@rel"

en: Placeholder for URL
da: Placeholder til URL

en: Placeholder for link text
da: Placerholder til linktekst

en: Displaying link text
da: Viser linktekst

en: Adding attributes to links
da: Tilføjer attributter til links

en: Validating URLs
da: Validering af URLer

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
da: Alle links valideres efter et link-felt udfyldes. De kan indeholde anchors og query-strenge.

en: Allowed link type
da: Tilladt link-type

en: Setting the allowed link type
da: Vælg den tilladte link-type

en: Is this URL absolute
da: Er denne URL absolut

en: If the URL should use a secure protocol
da: Hvorvidt URLen skal bruge en sikker protokol
