Text or Link (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Open link in new window
ro: Deschidere legătură în fereastră nouă

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: About
ro: Despre

en: Link options
ro: Opţiunile legăturii

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Link attributes
ro: Atributele legăturii

en: Trim link text length
ro: Prescurtează lungimea textului legăturii

en: Add rel="nofollow" to links
ro: Adaugă rel="nofollow" la legături

en: Link text trimmed to @limit characters
ro: Textul legăturii a fost prescurtat la @limit caractere

en: Link text not trimmed
ro: Textul legăturii nu a fost prescurtat

en: Add rel="@rel"
ro: Adaugă rel="@rel"

en: Placeholder for URL
ro: Înlocuitor pentru URL

en: Placeholder for link text
ro: Înlocuitor pentru textul legăturii

en: Displaying link text
ro: Afişarea textului pentru legături

en: Adding attributes to links
ro: Adăugați atribute la legături

en: Validating URLs
ro: Validați URL-urile

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
ro: Toate legăturile sunt validate după ce un câmp de legătură este completat. Pot include ancore sau șiruri de interogare.

en: Allowed link type
ro: Tip de legătură permis

en: Setting the allowed link type
ro: Setarea tipului de legătură permis

en: URL query key value pairs
ro: Perechi de valori-cheie pentru interogare URL

en: URL fragment
ro: fragment URL

en: Is this URL absolute
ro: Este acest URL absolut

en: If the URL should use a secure protocol
ro: Dacă URL-ul ar trebui să utilizeze un protocol securizat
