Text or Link (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Text
nl: Tekst

en: Open link in new window
nl: Link in nieuw venster openen

en: Link text
nl: Linktekst

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: About
nl: Over

en: Link options
nl: Linkopties

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Link attributes
nl: Linkattributen

en: Trim link text length
nl: Lengte linktekst inkorten

en: Add rel="nofollow" to links
nl: rel="nofollow" aan links toevoegen

en: Link text trimmed to @limit characters
nl: Linktekst ingekort naar @limit tekens

en: Link text not trimmed
nl: Linktekst niet ingekort

en: Add rel="@rel"
nl: rel="@rel" toevoegen

en: Placeholder for URL
nl: Plaatshouder voor URL

en: Placeholder for link text
nl: Plaatshouder voor linktekst

en: Displaying link text
nl: Linktekst weergeven

en: Adding attributes to links
nl: Attributen aan links toevoegen

en: Validating URLs
nl: URL's valideren

en: All links are validated after a link field is filled in. They can include anchors or query strings.
nl: Alle links worden gevalideerd nadat een link ingevuld wordt. Ze mogen ankers of query strings bevatten.

en: Allowed link type
nl: Toegestaan ​​linktype

en: Setting the allowed link type
nl: Toegestane linktype instellen.

en: URL query key value pairs
nl: URL query sleutel-waardepaar

en: URL fragment
nl: URL-fragement

en: Is this URL absolute
nl: Is deze URL absoluut

en: If the URL should use a secure protocol
nl: Als de URL een veilig protocol moet gebruiken
