Textfield Counter (2.2.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Summary
fr: Résumé

en: Before
fr: Avant

en: After
fr: Après

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: 1 character | @count characters
fr[0]: @count caractère
fr[1]: @count caractères

en: Textarea
fr: Zone de texte

en: Maximum number of characters
fr: Nombre maximum de caractères

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
fr: La longueur de @name ne doit pas dépasser %max caractères, mais elle est actuellement de %length caractères.

en: Always show summary
fr: Toujours afficher le résumé
