Textfield Counter (2.2.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Yes
it: Sì

en: Summary
it: Sommario

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: 1 character | @count characters
it[0]: 1 carattere
it[1]: @count caratteri

en: Textarea
it: Area di testo

en: Maximum number of characters
it: Massimo numero di caratteri

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
it: @name non può essere più lungo di %max caratteri ma è attualmente lungo %length caratteri.
