Textfield Counter (2.3.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Summary
id: Ringkasan

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: 1 character | @count characters
id[0]: 1 karakter
id[1]: @count karakter

en: Maximum number of characters
id: Jumlah karakter maksimum

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
id: @name tidak bisa lebih panjang dari %max karakter tapi sekarang panjangnya %length.
