Textfield Counter (2.4.0) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Before
de: Davor

en: After
de: Danach

en: General Settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: 1 character | @count characters
de[0]: 1 Zeichen
de[1]: @count Zeichen

en: Textarea
de: Textbereich

en: Maximum number of characters
de: Maximale Anzahl von Zeichen

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
de: @name darf nicht länger als %max Zeichen sein, ist aber derzeit %length Zeichen lang.

en: Always show summary
de: Zusammenfassung immer anzeigen
