Text Field Counter (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Maximum number of characters
id: Jumlah karakter maksimum

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
id: @name tidak bisa lebih panjang dari %max karakter tapi sekarang panjangnya %length.
