Textfield Counter (8.x-1.10) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: 1 character | @count characters
uk[0]: @count символ
uk[1]: @count символи
uk[2]: @count символів

en: Maximum number of characters
uk: Максимальна кількість символів

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
uk: @name не може перевищувати %max символи(ів), а він наразі довжиною %length символи(ів).

en: Always show summary
uk: Завжди показувати резюме
