Textfield Counter (8.x-1.6) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: 1 character | @count characters
ro[0]: 1 caracter
ro[1]: @count caractere
ro[2]: @count de caractere

en: Maximum number of characters
ro: Numărul maxim de caractere

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ro: @name nu poate fi mai lung de %max caractere dar momentan are lungimea %length.
