Textfield Counter (8.x-1.8) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: 1 character | @count characters
tr[0]: 1 karakter
tr[1]: @count karakter

en: Maximum number of characters
tr: Karakter sayısı üst sınırı

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
tr: @name %max karakterden uzun olamaz, ancak şu anda %length karakter uzunluğunda.
