Textimage (8.x-3.0-alpha1) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Title
da: Titel

en: Content
da: Indhold

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Size
da: Størrelse

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Outline
da: Indholdsfortegnelse

en: Preview
da: Gennemse

en: Font
da: Skrift

en: Default
da: Standard

en: UPPERCASE
da: Store bogstaver

en: lowercase
da: små bogstaver

en: Uppercase Words
da: Ord med store bogstaver

en: Uppercase first
da: Første bogstav med stort

en: Path
da: Sti

en: Main settings
da: Generelle indstillinger

en: Bottom
da: Bund

en: Original image
da: Originalt billede

en: Mode
da: Tilstand

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Color
da: Farve

en: Position
da: Placering

en: bottom
da: bund

en: left
da: venstre

en: right
da: højre

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Font color
da: Skriftfarve

en: width
da: bredde

en: height
da: højde

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Font settings
da: Skrifttypeindstillinger

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Display debugging information
da: Hvis debug-information

en: Image title
da: Billedtitel

en: Extension
da: Udvidelse

en: Layout settings
da: Layoutindstillinger

en: No image
da: Intet billede

en: Maximum width
da: Maksimumbredde

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
da: Denne tekst bruges af skærmlæsere, søgemaskiner og når billedet ikke kan indlæses.

en: Text settings
da: Indstillinger for tekst

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
da: Titlen bruges som et værktøjstip når brugeren holder musen over billedet.

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: Rotate
da: Rotér

en: Alternative text
da: Alternativ tekst

en: Administer image styles
da: Administrér billedformater

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
da: Den cachede billedfil %destination eksisterer allerede. Der er muligvis et problem med din rewrite-konfiguration.

en: Administer site configuration
da: Administrér site-indstillinger

en: Image style
da: Billedformat

en: Link image to
da: Link billede til

en: Image style: @style
da: Billedformat: @style

en: Linked to content
da: Linket til indhold

en: Nothing
da: Intet

en: Center left
da: Center venstre

en: Center right
da: Center højre

en: Configure Image Styles
da: Tilpas Image Styles
