Textimage (8.x-3.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Size
hi: आकार

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Outline
hi: रूपरेखा

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: px
hi: पिक्सेल

en: Top
hi: ऊपर

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Bottom
hi: तल

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Mode
hi: प्रकार

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Color
hi: रंग

en: Position
hi: स्थान

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: width
hi: चौड़ाई

en: height
hi: ऊंचाई

en: Top left
hi: ऊपरी बायां

en: Top right
hi: ऊपरी दायां

en: Bottom right
hi: नीचे दाएं

en: Bottom left
hi: नीचे बाएँ

en: URI
hi: यूआरआइ

en: Layout settings
hi: अभिन्यास स्थापन

en: Maximum width
hi: अधिकतम चौड़ाई

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: Linked to content
hi: सामग्री के लिए लिंक

en: Nothing
hi: कुछ नहीं
