Textimage (8.x-3.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (31 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Font
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: bottom
kn: ಕೆಳಭಾಗ

en: top
kn: ಮೇಲ್ಭಾಗ

en: left
kn: ಎಡಭಾಗ

en: right
kn: ಬಲಭಾಗ

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Extension
kn: ವಿಸ್ತರಣೆ

en: Shadow
kn: ನೆರಳು

en: Font name
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಹೆಸರು

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Rotate
kn: ತಿರುಗಿಸು
