Textimage (8.x-3.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (55 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Content
fi: Sisältö

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Size
fi: Koko

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Outline
fi: Hierarkia

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Font
fi: Fontti

en: Default
fi: Oletus

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Original image
fi: Alkuperäinen kuva

en: Mode
fi: Tila

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Color
fi: Väri

en: Padding
fi: Täyte

en: Position
fi: Sijoitus

en: bottom
fi: alas

en: top
fi: ylös

en: Rotation
fi: Kierto

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: Top left
fi: Vasemmalla ylhäällä

en: Top right
fi: Oikealla ylhäällä

en: Bottom right
fi: Alhaalla oikealla

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Proceed
fi: Jatka

en: Font settings
fi: Fonttiasetukset

en: Image title
fi: Kuvan otsikko

en: Extension
fi: Tiedostopääte

en: Layout settings
fi: Ulkoasun asetukset

en: Maximum width
fi: Maksimileveys

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
fi: Tätä tekstiä käyttävät ruudunlukijat, hakukoneet sekä muut tilanteet joissa kuvan lataaminen ei onnistu.

en: Text settings
fi: Tekstiasetukset

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
fi: Otsikko on työkaluvihjeenä näytettävä teksti hiiren ollessa kuvan päällä.

en: Top center
fi: Ylhäällä keskellä

en: Bottom center
fi: Alhaalla keskellä

en: Rotate
fi: Kieritä

en: Alternative text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Administer image styles
fi: Ylläpidä kuvien tyylejä

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
fi: Välimuistitettu kuva %destination on jo olemassa. Sinulla voi olla ongelma uudelleenkirjoitussääntöjesi kanssa.

en: Administer site configuration
fi: Ylläpidä sivuston asetuksia

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Image style: @style
fi: Kuvan tyyli: @style

en: Linked to content
fi: Linkitetty sisältöön

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Center left
fi: Keskitä vasemmalle

en: Center right
fi: Keskitä oikealle
