Textimage (8.x-3.0-alpha2) - en to he translation catalogue (46 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Content
he: תוכן

en: Enabled
he: מופעל

en: Size
he: גודל

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Outline
he: מתאר

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Font
he: גופן

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: URL
he: כתובת URL

en: Bottom
he: למטה

en: Original image
he: התמונה המקורית

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Media
he: מדיה

en: Background color
he: צבע רקע

en: Color
he: צבע

en: Position
he: מיקום

en: Font size
he: גודל גופן

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: width
he: רוחב

en: height
he: גובה

en: Top left
he: למעלה משמאל

en: Top right
he: למעלה מימין

en: Bottom right
he: בתחתית מימין

en: Bottom left
he: בתחתית משמאל

en: URI
he: כתובת URI

en: Display debugging information
he: הצג מידע איתור באגים

en: Extension
he: הרחבה

en: Layout settings
he: הגדרות מערך

en: Maximum width
he: רוחב מקסימלי

en: Maintenance
he: תחזוקה

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
he: בטקסט הזה יעשו שימוש קוראי מסך ומנועי חיפוש, או שהוא יוצג כאשר לא ניתן לטעון את התמונה

en: Text settings
he: הגדרות טקסט

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
he: הכותרת הזו מופיעה כ tooltip לעיני המשתמשים כאשר סמן העכבר  נמצא מעל התמונה.

en: Rotate
he: סיבוב

en: Alternative text
he: כיתוב חילופי

en: Administer image styles
he: ניהול סגנונות תמונה

en: Administer site configuration
he: ניהול הגדרות אתר

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Image style: @style
he: סגנון תמונה: @style

en: Nothing
he: ללא
