Textimage (8.x-3.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (59 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Content
sv: Innehåll

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Size
sv: Storlek

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Outline
sv: Disposition

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Main settings
sv: Huvudinställningar

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Original image
sv: Originalbild

en: Mode
sv: Läge

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Color
sv: Färg

en: bottom
sv: längst ned

en: top
sv: längst upp

en: left
sv: vänster

en: right
sv: höger

en: Font size
sv: Teckenstorlek

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: width
sv: bredd

en: height
sv: höjd

en: Top left
sv: Längst upp till vänster

en: Top right
sv: Längst upp till höger

en: Bottom right
sv: Längst ned till höger

en: Bottom left
sv: Längst ned till vänster

en: Font settings
sv: Inställningar för font

en: Relative size
sv: Relativ storlek

en: Display debugging information
sv: Visa felsökningsinformation.

en: Image title
sv: Bildtitel

en: Extension
sv: Filändelse

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Maximum width
sv: Största bredd

en: Maintenance
sv: Underhåll

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
sv: Denna text kommer att användas av skärmläsare, sökmotorer eller när bilden inte kan laddas.

en: Text settings
sv: Textinställningar

en: Placement
sv: Placering

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sv: Titeln syns i en ruta när användaren för musen över bilden.

en: Top center
sv: Längst upp i mitten

en: Bottom center
sv: Nederst - centrerad

en: Rotate
sv: Rotera

en: Alternative text
sv: Alternativ text

en: Administer image styles
sv: Administrera bildstilar

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
sv: Cachad bildfil %destination finns redan. Det kan finnas ett fel i din inställning för omskrivning.

en: Administer site configuration
sv: administrera konfiguration av webbplats

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Image style: @style
sv: Bildstil: @style

en: Linked to content
sv: Länkat till innehåll

en: Nothing
sv: Inget

en: Center left
sv: Vänster - centrerad

en: Center right
sv: Höger - centrerad

en: Text separator
sv: Textavskiljare

en: Configure Image Styles
sv: Konfigurera bildstilar
