Textimate (1.0.0) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Event
fr: Évènement

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Filter
fr: Filtrer

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Loop
fr: Boucle

en: Shuffle
fr: Mélanger

en: Delay
fr: Délai

en: Lines
fr: Lignes

en: Selector
fr: Sélecteur

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Reverse
fr: Inversé

en: Default options
fr: Options par défaut

en: Selectors
fr: Sélecteurs

en: About
fr: À propos

en: Effect
fr: Effet

en: Sequence
fr: Séquence

en: Words
fr: Mots

en: Uses
fr: Utilisations

en: - Any -
fr: - Tout -

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Add effect
fr: Ajouter l'effet

en: Auto start
fr: Démarrage automatique

en: Save and go to list
fr: Enregistrer et aller à la liste
