Textimate (1.0.0) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Sync
it: Sincronizzate

en: Event
it: Evento

en: Updated
it: Aggiornato

en: Options
it: Opzioni

en: Filter
it: Filtra

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Mode
it: Modalità

en: Loop
it: Iterazione

en: Shuffle
it: Ordine casuale

en: Selector
it: Selettore

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Reverse
it: Inverti

en: Default options
it: Opzioni predefinite

en: About
it: Informazioni

en: Effect
it: Effetto

en: Sequence
it: Sequenza

en: Words
it: Parole

en: Uses
it: Usa

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Add effect
it: Aggiungi effetto
