Textimate (1.0.0) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Administration
pt: Administração

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: Update
pt: Atualizar

en: Sync
pt: Sincronizar

en: Event
pt: Evento

en: Updated
pt: Atualizado

en: Options
pt: Opções

en: Filter
pt: Filtrar

en: Global settings
pt: Configurações globais

en: Mode
pt: Modo

en: Loop
pt: Laço

en: Shuffle
pt: Embaralhar

en: Delay
pt: Atraso

en: Selector
pt: Seletor

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Reverse
pt: Reverter

en: Default options
pt: Opções padrão

en: About
pt: Sobre

en: Effect
pt: Efeito

en: Sequence
pt: Sequência

en: Words
pt: Palavras

en: Uses
pt: Usos

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Add effect
pt: Adicionar efeito

en: Save and go to list
pt: Salvar e ir para lista
