Textimate (1.0.1) - en to es translation catalogue (49 entries)

en: User interface
es: Interfaz de usuario

en: Pages
es: Páginas

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: List
es: Listado

en: Cancel
es: Cancelar

en: Remove
es: Eliminar

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Administration
es: Administración

en: Advanced options
es: Opciones avanzadas

en: Edit
es: Editar

en: Reset
es: Restablecer

en: Weight
es: Peso

en: Label
es: Etiqueta

en: Preview
es: Vista previa

en: Save
es: Guardar

en: Update
es: Actualizar

en: Sync
es: Sincronización

en: Event
es: Evento

en: Updated
es: Actualizado

en: Options
es: Opciones

en: Filter
es: Filtro

en: Global settings
es: Opciones globales

en: Mode
es: Modo

en: Items
es: Elementos

en: Loop
es: Bucle

en: Shuffle
es: Barajar

en: Delay
es: Retraso

en: Lines
es: Líneas

en: Duplicate
es: Duplicado

en: Reverse
es: Revertir

en: Default options
es: Opciones predefinidas

en: Selectors
es: Selectores

en: Usage
es: Uso

en: About
es: Acerca de

en: Effect
es: Efecto

en: Sequence
es: Secuencia

en: Example:
es: Ejemplo:

en: Words
es: Palabras

en: - Any -
es: - Cualquiera -

en: Additional Information
es: Información adicional

en: All pages except those listed
es: Todas las páginas excepto las que se enumeran

en: Only the listed pages
es: Sólo las páginas enumeradas

en: Add effect
es: Añadir efecto

en: Default Options
es: Opciones por defecto

en: Save and go to list
es: Guardar e ir a la lista
