Textimate (1.0.1) - en to sv translation catalogue (43 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: Sync
sv: Synkronisera

en: Event
sv: Händelse

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Options
sv: Alternativ

en: Filter
sv: Filtrera

en: Global settings
sv: Globala inställningar

en: Mode
sv: Läge

en: Items
sv: Poster

en: Shuffle
sv: Blanda

en: Delay
sv: Fördröjning

en: Selector
sv: Väljare

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: Reverse
sv: Omvänd

en: Default options
sv: Standardval

en: Usage
sv: Användning

en: About
sv: Om

en: Effect
sv: Effekt

en: Sequence
sv: Sekvens

en: Example:
sv: Exempel:

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Additional Information
sv: Ytterligare information

en: All pages except those listed
sv: Alla sidor förutom de angivna

en: Only the listed pages
sv: Enbart de angivna sidorna

en: Add effect
sv: Lägg till effekt

en: Save and go to list
sv: Spara och gå till listan
