Textimate (1.0.2) - en to cs translation catalogue (39 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Pages
cs: Stránky

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Options
cs: Možnosti

en: Filter
cs: Filtr

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Mode
cs: Režim

en: Items
cs: Položky

en: Shuffle
cs: Promíchat

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Usage
cs: Použití

en: About
cs: Popis

en: Effect
cs: Efekt

en: Sequence
cs: Sekvence

en: Example:
cs: Příklad:

en: Words
cs: Slov

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: All pages except those listed
cs: Všechny stránky kromě uvedených

en: Only the listed pages
cs: Jen uvedené stránky

en: Add effect
cs: Přidat efekt
