Textimate (1.0.2) - en to hr translation catalogue (34 entries)

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Pages
hr: Stranice

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Weight
hr: Težina

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Update
hr: Osvježi

en: Event
hr: Događanje

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Options
hr: Opcije

en: Filter
hr: Pročisti

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Mode
hr: Režim

en: Items
hr: Stavke

en: Default options
hr: Zadane opcije

en: Usage
hr: Upotreba

en: About
hr: Opis

en: Effect
hr: Efekt

en: Sequence
hr: Sekvenca

en: All pages except those listed
hr: Sve stranice osim navedenih

en: Only the listed pages
hr: Samo na navedenim stranicama

en: Add effect
hr: Dodaj efekt
