Textimate (1.0.2) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Sync
tr: Senkronize et

en: Event
tr: Olay

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Options
tr: Seçenekler

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Mode
tr: Kip

en: Items
tr: Öğeler

en: Loop
tr: Döngü

en: Delay
tr: Gecikme

en: Selector
tr: Seçici

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Reverse
tr: Ters

en: Default options
tr: Öntanımlı seçenekler

en: Usage
tr: Kullanım

en: About
tr: Hakkında

en: Effect
tr: Etki

en: Sequence
tr: Sıralama

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar

en: Add effect
tr: Efekt ekle
