Textimate (Text Animate) (1.0.4) - en to mr translation catalogue (27 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Pages
mr: पाने

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Updated
mr: सुधारित

en: Options
mr: विकल्प

en: Filter
mr: गाळणी

en: Default options
mr: मूळ पर्याय

en: Sequence
mr: अनुक्रम

en: - Any -
mr: - काहीही -
