Textimate (Text Animate) (1.0.4) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Sync
nl: Synchroniseren

en: Event
nl: Evenement

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Options
nl: Opties

en: Global settings
nl: Algemene instellingen

en: Mode
nl: Modus

en: Loop
nl: Lus

en: Delay
nl: Vertraging

en: Lines
nl: Lijnen

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Reverse
nl: Omkeren

en: Default options
nl: Standaardopties

en: Usage
nl: Gebruik

en: About
nl: Over

en: Effect
nl: Bewerking

en: Sequence
nl: Volgorde

en: Example:
nl: Voorbeeld:

en: Words
nl: Woorden

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Additional Information
nl: Aanvullende informatie

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Add effect
nl: Effect toevoegen

en: Save and go to list
nl: Opslaan en naar de lijst gaan
