Textimate (Text Animate) (1.0.5) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Options
hi: विकल्प

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Mode
hi: प्रकार

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Shuffle
hi: मिश्रण

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Reverse
hi: विपरीत

en: Default options
hi: तयशुदा विकल्प

en: About
hi: के बारे में

en: Sequence
hi: अनुक्रम

en: - Any -
hi: -कोईभी-
