Textimate (Text Animate) (1.0.5) - en to kn translation catalogue (36 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Lines
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Default options
kn: ಡಿಫಾಲ್ಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Words
kn: ಪದಗಳು

en: Additional Information
kn: ಹೆಚ್ಚುವರಿ ಮಾಹಿತಿ
