TextRazor - Automatic text classification (2.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Categories
de: Kategorien

en: Topics
de: Themen

en: People
de: Benutzer

en: Organizations
de: Organisationen

en: Dates
de: Termine

en: Entities
de: Entitäten

en: Places
de: Orte

en: Provides integration with Textrazor NLP service.
de: Ermöglicht die Integration mit dem Textrazor-NLP-Dienst.

en: Natural Language Processing Tools
de: Werkzeuge zur Verarbeitung natürlicher Sprache (NLP)

en: TextRazor settings
de: TextRazor-Einstellungen

en: TextRazor integration configuration
de: TextRazor-Integrations-Konfiguration

en: TextRazor integration
de: TextRazor-Integration

en: TextRazor API key
de: TextRazor-API-Schlüssel

en: Active bundles
de: Aktive Subtypen

en: Malformed response from TextRazor
de: Fehlgeschlagene Antwort von TextRazor

en: Newstopics connector
de: Newstopics-Schnittstelle

en: Textrazor connector
de: Textrazor-Schnittstelle

en: Categories from TextRazor classification
de: Kategorien gemäß der TextRazor-Klassifizierung

en: Dates from TextRazor classification
de: Datumsangaben gemäß der TextRazor-Klassifizierung

en: Entities from TextRazor classification
de: Entitäten gemäß der TextRazor-Klassifizierung

en: Industries
de: Industriebranchen

en: Industries from TextRazor classification
de: Industriebranchen gemäß der TextRazor-Klassifizierung

en: News topics
de: Nachrichten-Themen

en: News topics from TextRazor IPTC classifier
de: Nachrichten-Themen gemäß der TextRazor-IPTC-Klassifizierung

en: Organizations from TextRazor classification
de: Organisationen gemäß der TextRazor-Klassifizierung

en: Other entities
de: Andere Entitäten

en: Uncategorized entities from TextRazor classification
de: Unkategorisierte Entitäten gemäß der TextRazor-Klassifizierung

en: People from TextRazor classification
de: Personen gemäß der TextRazor-Klassifizierung

en: Places from TextRazor classification
de: Orte gemäß der TextRazor-Klassifizierung

en: Topics from TextRazor classification
de: Themen gemäß der TextRazor-Klassifizierung
