Two-factor Authentication (TFA) (2.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Body
id: Isi

en: Create a new user account.
id: Buat akun pengguna baru.

en: Subject
id: Judul

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Cancel
id: Batal

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Help text
id: Teks bantuan

en: Save
id: Simpan

en: Security
id: Keamanan

en: Role
id: Peran

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Services
id: Layanan

en: Emails
id: Surel

en: Current password
id: Sandi saat ini

en: Reset your password
id: Reset password anda

en: Send password reset instructions via email.
id: Kirim instruksi pengaturan ulang kata sandi melalui email.
