Two-factor Authentication (TFA) (8.x-1.10) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Body
ja: 本文

en: Create a new user account.
ja: ユーザーアカウントの作成

en: Subject
ja: 件名

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disable
ja: 無効

en: Help text
ja: ヘルプテキスト

en: Save
ja: 保存

en: Security
ja: セキュリティー

en: Role
ja: 役割

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: Services
ja: サービス

en: Skip
ja: スキップ

en: Emails
ja: メールアドレス

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
ja: %name さんが %timestamp にワンタイムログインリンクを使用しました。

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
ja: このワンタイムログインリンクは、すでに期限が切れています。<br />再度の発行を希望する場合は、以下のフォームからリクエストしてください。

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
ja: ワンタイムログインリンクを使用しました。このリンクはもう使用することができませんので、パスワードを設定してください。

en: Current password
ja: 現在のパスワード

en: Skip and finish
ja: スキップと終了

en: Reset your password
ja: パスワードを再設定

en: Send password reset instructions via email.
ja: メールでパスワードのリセット方法を送信します。
