Two-factor Authentication (TFA) (8.x-1.4) - en to hu translation catalogue (176 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Body
hu: Törzs

en: Create a new user account.
hu: Új felhasználó létrehozása.

en: Subject
hu: Tárgy

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disable
hu: Letiltás

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Save
hu: Mentés

en: Security
hu: Biztonság

en: Role
hu: Szerepkör

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Skip
hu: Kihagy

en: Emails
hu: E-mailek

en: Reset codes
hu: Kódok visszaállítása

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
hu: %name felhasználó egyszer használható bejelentkezési hivatkozást használt (%timestamp).

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
hu: Az egyszer használatos bejelentkezési hivatkozás lejárt. Az alábbi űrlapon új hivatkozás igényelhető.

en: Verify
hu: Ellenőriz

en: Skip Validation
hu: Hitelesítés kihagyása

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
hu: Ez az egyszeri bejelentkezésre feljogosító hivatkozás fel lett használva, így ez többé nem használható. Javasolt most egy jelszót beállítani ehhez a felhasználói fiókhoz.

en: Current password
hu: Jelenlegi jelszó

en: Skip and finish
hu: Átugrás és befejezés

en: Generate codes
hu: Kódok előállítása

en: Cookie name
hu: Süti neve

en: Incorrect password.
hu: Hibás jelszó.

en: Two-factor Authentication
hu: Kétlépcsős azonosítás

en: Two-factor Authentication (TFA)
hu: Kétlépcsős azonosítás (TFA)

en: Reset your password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Issuer
hu: Kibocsátó

en: Cookie expiration
hu: A süti érvényessége

en: Enable TFA
hu: TFA engedélyezése

en: Enable TFA for account authentication.
hu: TFA engedélyezése fiókazonosításhoz.

en: Default validation plugin
hu: Alapértelmezett hitelesítő bővítmény

en: Plugin that will be used as the default TFA process.
hu: Ez lesz az alapértelmezett TFA folyamatként használt bővítmény

en: Login plugins
hu: Bejelentkezési bővítmények

en: Administer TFA
hu: TFA kezelése

en: Configure two-factor authentication settings.
hu: Kétlépcsős azonosítás beállításainak konfigurálása.

en: Two-Factor Authentication
hu: Kétlépcsős azonosítás

en: Two-factor authentication
hu: Kétlépcsős azonosítás

en: Pluggable provider of second factor authentication for Drupal
hu: A Drupal kétfaktoros hitelesítéséhez biztosít keretrendszert

en: TFA application
hu: TFA alkalmazás

en: Set up application
hu: Alkalmazás beállítása

en: Reset application
hu: Alkalmazás visszaállítása

en: Trusted browsers
hu: Megbízható böngészők

en: TFA settings and data will be lost. %name can re-enable TFA again from their profile.
hu: A TFA beállítások és a kapcsolódó adatok elvesznek. %name később újra engedélyezheti a TFA-t a felhasználói fiókjában.

en: Are you sure you want to disable your two-factor authentication setup?
hu: A kétfaktoros hitelesítés biztosan letiltható?

en: Your settings and data will be lost. You can re-enable two-factor authentication again from your profile.
hu: A TFA beállítások és a kapcsolódó adatok elvesznek. A kétfaktoros hitelesítés később bármikor újra engedélyezhető a felhasználói fiókban.

en: Confirm your current password
hu: A jelenlegi jelszó megerősítése

en: TFA has been disabled.
hu: A TFA letiltásra került.

en: Enter your current password to continue.
hu: A folytatáshoz be kell írni a jelenlegi jelszót.

en: There was an error during TFA setup. Your settings have not been saved.
hu: Hiba lépett fel a TFA beállítása közben. A beállítások nem lettek elmentve.

en: Application code verified.
hu: Az alkalmazás kódja ellenőrizve.

en: TFA setup complete.
hu: A TFA beállítása befejeződött.

en: Set up TFA for account
hu: TFA beállítása a fiókhoz

en: TFA disable
hu: TFA letiltása

en: TFA setup
hu: TFA beállítása

en: You have no unused codes available.
hu: Nem érhető el több felhasználatlan kód.

en: Invalid recovery code.
hu: Érvénytelen helyreállítási kód.

en: Verify and save
hu: Ellenőrzés és mentés

en: Application verification code
hu: Alkalmazás ellenőrző kód

en: Invalid application code. Please try again.
hu: Érvénytelen alkalmazás kód. Érdemes újrapróbálkozni.

en: Install authentication code application on your mobile or desktop device:
hu: Hitelesítőkód-alkalmazás telepíthető a mobil vagy asztali eszközre:

en: Enter this code into your two-factor authentication app or scan the QR code below.
hu: Be kell írni ezt a kódot szövegesen a hitelesítőkód-alkalmazásba, vagy ha az támogatja, az eszköz kamerájával az alábbi QR-kód is beolvasható.

en: A verification code will be generated after you scan the above QR code or manually enter the setup code. The verification code is six digits long.
hu: A rendszer egy hatjegyű ellenőrző kódot állít elő a beállítási kód szövegesen való megadását vagy a fenti QR-kód beolvasását követően.

en: Not recommended if you are on a public or shared computer.
hu: Publikus vagy megosztott számítógép használata esetén nem javasolt.

en: Trust this browser?
hu: Megbízható ez a böngésző?

en: Name this browser
hu: Böngésző elnevezése

en: Existing browsers
hu: Hozzáadott böngészők

en: @name (current browser)
hu: @name (jelenlegi böngésző)

en: Generate verification codes from a mobile or desktop application.
hu: Ellenőrző kódok előállítása mobil vagy asztali alkalmazásból.

en: Browsers that will not require a verification code during login.
hu: Böngészők, amelyekhez nem lesz szükség ellenőrző kódra a bejelentkezés során.

en: Application codes not enabled.
hu: Az alkalmazáskódok nincsenek engedélyezve.

en: One setup step remaining. | @count TFA setup steps remain.
hu[0]: 1 TFA-beállítási lépés van hátra.
hu[1]: @count TFA-beállítási lépés van hátra.

en: Contact support to reset your access
hu: A hozzáférés visszaállításához fel kell keresni az ügyfélszolgálatot

en: Send password reset instructions via email.
hu: Jelszó-visszaállítási utasítások küldése emailben.

en: This encryption method requires a 128 bit key.
hu: Ehhez a titkosítási módszerhez 128 bites kulcs szükséges.

en: Login Settings
hu: Bejelentkezési beállítások

en: Please install the 'christian-riesen/otp' library via composer. See the module README for instructions.
hu: A „christian-riesen/otp” könyvtár Composer-rel való telepítése szükséges. További tudnivaló a modul README leírásában található.

en: Disable TFA Account
hu: TFA fiók letiltása

en: TFA Settings
hu: TFA Beállítások

en: User Logon
hu: Felhasználói bejelentkezés

en: TFA settings
hu: TFA beállítások

en: TFA enabled
hu: TFA engedélyezve

en: Enabled send plugins
hu: Engedélyezett küldést végző bővítmények

en: Enabled Login plugins
hu: Engedélyezett bejelentkezési bővítmények

en: TFA validation plugin configuration
hu: TFA érvényesítő bővítmény konfigurálása

en: No. of times a user without tfa validation set-up can login.
hu: Egy TFA érvényesítéssel nem rendelkező felhasználó bejelentkezési lehetőségeinek száma.

en: TFA Flood UID Ban Only
hu: A TFA csak UID-alapú elárasztás-tiltása

en: TFA Flood Window
hu: TFA elárasztási ablak

en: TFA Flood Threshold
hu: TFA elárasztási küszöb

en: Tfa Trusted Browser
hu: TFA megbízható böngésző

en: TFA Web Services
hu: TFA webszolgáltatások

en: TFA Login
hu: TFA belépés

en: TFA disabled for user @name UID @uid
hu: @name felhasználónál (UID: @uid) a TFA letiltva

en: Two-factor authentication (TFA) provides
          additional security for your account. With TFA enabled, you log in to
          the site with a verification code in addition to your username and
          password.
hu: A kétlépcsős azonosítás (TFA) további biztonságot nyújt a felhasználói fiókhoz. Segítségével bejelentkezéskor a felhasználónéven és jelszón túl még egy ellenőrző kódot is meg kell adni.

en: Status: <strong>TFA enabled</strong>, set
              @time. <a href=":url">Disable TFA</a>
hu: Állapot: <strong>TFA engedélyezve</strong>, @time időpont óta. <a href=":url">TFA letiltása</a>

en: Status: <strong>TFA enabled</strong>, set @time.
hu: Állapot: <strong>TFA engedélyezve</strong>, @time időpont óta.

en: Status: <strong>TFA disabled</strong>, set @time.
hu: Állapot: <strong>TFA letiltva</strong>, @time időpont óta.

en: Enter your current password to
            alter TFA settings for account %name.
hu: %name felhasználó TFA beállításainak módosításához meg kell adni a jelenlegi jelszót.

en: TFA enabled for user @name UID @uid
hu: TFA engedélyezve @name felhasználónál (UID: @uid)

en: Send plugins
hu: Küldő bővítmények

en: TFA Send Plugins, like TFA Twilio
hu: TFA küldő bővítmények (például TFA Twilio)

en: TFA Flood Settings
hu: TFA elárasztási beállítások

en: Flood Control With UID Only
hu: Elárasztási védelem csak UID-vel

en: Flood control on the basis of uid only.
hu: Kizárólag UID-alapú elárasztási védelem.

en: Tfa User login
hu: TFA felhasználói belépés

en: TFA Trusted Browser
hu: TFA megbízható böngésző

en: TFA Trusted Browser Plugin
hu: TFA megbízható böngésző bővítmény

en: OTP QR Code Prefix
hu: OTP QR-kód előtag

en: TFA Recovery Code
hu: TFA helyreállítási kód

en: TFA Recovery Code Validation Plugin
hu: TFA helyreállítási kód érvényesítő bővítmény

en: Allow user to disable once setup
hu: Engedélyezi a felhasználónak a letiltást, miután már be lett állítva

en: Set trusted browser for user UID @uid, browser @name
hu: @uid azonosítójú felhasználó számára @name néven a böngésző megbízhatóként beállítva.

en: Marked trusted @set
hu: Megbízhatónak jelölve: @set

en: Marked trusted @set, last used for log in @time
hu: Megbízhatónak jelölve: @set, utoljára használva @time időpontban

en: @browser, set @set
hu: @browser, beállítva @set időpontban

en: @browser, set @set, last used @time
hu: @browser, beállítva @set időpontban, utoljára használva @time időpontban

en: Validation Plugin: @plugin
hu: Érvényesítő bővítmény: @plugin

en: Email settings missing. If this is the first time you are seeing this error after upgrading the TFA module, then please make sure you have run the required @update_link function.
hu: Hiányoznak az e-mail beállítások. Ha a <em>TFA</em> modul frissítését követően először jelenik meg ez az üzenet, akkor érdemes meggyőződni róla, hogy a szükséges @update_link függvény biztosan lefutott-e?

en: User enabled TFA validation method
hu: A felhasználó által engedélyezett TFA érvényesítési módszer

en: This email is sent to the user when they enable a TFA validation method on their account. Available tokens are: [site] and [user]. Common variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], and [user:mail].
hu: A felhasználónak a TFÁ-nak a fiókján való engedélyezését követően e-mailben kiküldött üzenet szövege. A következő vezérjelek használhatóak: [site] és [user]. Gyakori változók még: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name] és [user:mail].

en: User disabled TFA validation method
hu: A felhasználó által letiltott TFA érvényesítési módszer

en: This email is sent to the user when they disable a TFA validation method on their account. Available tokens are: [site] and [user]. Common variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], and [user:mail].
hu: A felhasználónak a TFÁ-nak a fiókján való letiltását követően e-mailben kiküldött üzenet szövege. A következő vezérjelek használhatóak: [site] és [user]. Gyakori változók még: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name] és [user:mail].

en: Your [site:name] account now has two-factor authentication
hu: A felhasználó [site:name] webhelyen regisztrált fiókjához mostantól be lett állítva a kétlépcsős azonosítás.

en: [user:display-name],
    
    Thanks for configuring two-factor authentication on your [site:name] account!
    
    This additional level of security will help to ensure that only you are able to log in to your account.
    
    If you ever lose the device you configured, you should act quickly to delete its association with this account.
    
    --
    [site:name] team
hu: [user:display-name],
    
    Köszönjük, hogy beállította a kétlépcsős azonosítást felhasználói fiókjához [site:name] webhelyen! Ez a funkció segít biztosítani fiókjának magasabb szintű biztonságát.
    
    A belépéshez társított eszköz elvesztése esetén, kérjük mihamarabb távolítsa el az eszközt a beállításai közül.
    
    --
    [site:name] csapata

en: Your [site:name] account no longer has two-factor authentication
hu: A felhasználó [site:name] webhelyen regisztrált fiókja innentől fogva nincs kétlépcsős azonosítással védve.

en: [user:display-name],
    
    Two-factor authentication has been disabled on your [site:name] account.
    
    If you did not take this action, please contact a site administrator immediately.
    
    --
    [site:name] team
hu: [user:display-name],
    
    [site:name] webhelyen regisztrált felhasználói fiókján a kétlépcsős azonosítás ki lett kapcsolva. Ha gyanús, hogy illetéktelenek inaktiválták ezt a biztonsági funkciót, akkor mielőbb fel kell venni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.
    
    --
    [site:name] csapata

en: Roles required to setup TFA
hu: A TFA beállításához szükséges szerepkörök

en: Allowed validation plugins
hu: Engedélyezett érvényesítő bővítmények

en: Validation plugin ID
hu: Érvényesítő bővítmény azonosítója

en: Having Trouble?
hu: Probléma merült fel?

en: Try one of your other enabled validation methods.
hu: Érdemes megpróbálni egy másik, a fiókhoz engedélyezett érvényesítési módot.

en: Whether the user has enabled two-factor authentication.
hu: Vajon a felhasználó engedélyezte-e a két-faktoros hitelesítést.

en: The TFA module recommends the PHP OpenSSL extension to be installed on the web server.
hu: A TFA modul a PHP OpenSSL kiterjesztés telepítését javasolja a webszerverre.

en: The TFA module requires either the PHP OpenSSL or Mcrypt extensions to be installed on the web server.
hu: A TFA modulhoz a PHP OpenSSL vagy az Mcrypt kiterjesztéseket kell telepíteni a webszerverre.

en: Required PHP extensions
hu: Szükséges PHP-kiterjesztések

en: TFA Recovery Code settings
hu: TFA helyreállítási kód beállítások

en: Number of recovery codes generated
hu: Létrehozott helyreállítási kódok száma

en: TFA disable cancelled.
hu: A TFA letiltása megszakítva.

en: TFA Disable cancelled.
hu: A TFA letiltása megszakítva.

en: Number of times validation skipped: @skipped of @limit
hu: A kihagyott érvényesítések száma: @skipped / @limit

en: Reset skip validation attempts
hu: Kihagyott érvényesítési próbálkozások számának visszaállítása

en: Validation attempts have been reset for user @name.
hu: @name felhasználó számára az érvényesítési próbálkozások száma visszaállítva.

en: Validation attempts reset for @account by @current_user.
hu: @current_user visszaállította az érvényesítési próbálkozások számát @account számára.

en: TFA setup canceled.
hu: TFA beállítása megszakítva.

en: No Encryption profiles available. <a href=":add_profile_url">Add an encryption profile</a>.
hu: Nincs elérhető titkosítási profil. <a href=":add_profile_url">Titkosítási profil hozzáadása</a>.

en: TFA Flood Window.
hu: TFA elárasztási ablak.

en: TFA Flood Threshold.
hu: TFA elárasztási küszöb.

en: Text to display when a user is locked out and blocked from logging in.
hu: A felhasználó kizárását és bejelentkezésének blokkolását követően megjelenítendő szöveg.

en: @name has no more remaining attempts for bypassing the second authentication factor.
hu: @name már nem rendelkezik további lehetőséggel, hogy átlépje a második hitelesítési faktort.

en: OpenSSL and Mcrypt extensions are not installed.
hu: Az OpenSSL és Mcrypt kiterjesztések nincsenek telepítve.

en: Recovery Codes
hu: Helyreállítási kódok

en: Show codes
hu: Kódok megtekintése

en: Third-party libraries
hu: Harmadik féltől származó könyvtárak

en: One Time Passwords (christian-riesen/otp) @version is installed
hu: Az egyszer használatos jelszavak Christian Riesen-féle  OTP-csomagjának (christian-riesen/otp) @version verziója telepítve

en: The two-factor authentication application will be used during this setup and for generating codes during regular authentication. If the application supports it, scan the QR code below to get the setup code otherwise you can manually enter the text code.
hu: A rendszer mind a beállítás során, mint pedig később a rendszeres bejelentkezésekkor igényelni fogja a hitelesítőkód-alkalmazás által előállított kétfaktoros kódot. A beállításhoz be kell írni a kódot szövegesen, vagy ha az adott alkalmazás támogatja, az eszköz kamerájával beolvasható a QR-kód is.

en: QR code for TFA setup
hu: A TFA beállításhoz szükséges QR-kód

en: Number of Accepted Codes
hu: Elfogadott kódok száma

en: Number of past codes to consider valid. Codes are generated every 30 seconds, so setting this value to 10 would allow each code to work for five minutes.
hu: Az érvényesnek tekintett korábbi kódok száma. A kódok 30 másodpercenként generálódnak, így az értéket 10-re állítva minden kód 5 percig lesz érvényes.

en: The id of the encryption profile.
hu: A titkosítási profil azonosítója.

en: You have logged in on a trusted browser.
hu: Bejelentkezve megbízható böngészőből.

en: Are you sure you want to disable TFA for user %name?
hu: %name felhasználó számára a TFA azonosítás biztosan letiltható?

en: You are required to <a href="@link">setup two-factor authentication</a>. You have @remaining attempt left. After this you will be unable to login. | You are required to <a href="@link">setup two-factor authentication</a>. You have @remaining attempts left. After this you will be unable to login.
hu[0]: Jelen felhasználói fiókon kötelező a <a href="@link">kétlépcsős azonosítás beállítása</a>. Addig még @remaining alkalommal jelentkezhet be, azt követően viszont enélkül már nem fog tudni.
hu[1]: Jelen felhasználói fiókon kötelező a <a href="@link">kétlépcsős azonosítás beállítása</a>. Addig még @remaining alkalommal jelentkezhet be, azt követően viszont enélkül már nem fog tudni.

en: Allow users to set up TFA for their account.
hu: A felhasználók TFA-t állíthatnak be a saját fiókjukhoz.

en: Administer TFA for other users
hu: Más felhasználók TFA beállításainak kezelése

en: Allow users to edit TFA for other accounts.
hu: A felhasználók szerkeszthetik más fiókok TFA beállításait.

en: TFA HOTP plugin settings
hu: TFA HOTP bővítmény beállításai

en: TFA TOTP plugin settings
hu: TFA TOTP bővítmény beállításai

en: Validation Settings
hu: Érvényesítési beállítások

en: Plugin @plugin not found.
hu: @plugin bővítmény nem található.

en: Remember this browser for @time days?
hu: Emlékezzen erre a böngészőre @time napig?

en: Allow cookie in subdomains
hu: Süti engedélyezése aldoméneken

en: Number of days to remember the trusted browser.
hu: A böngésző megbízhatóként való felismerése ennyi napig.

en: TFA Time-based one-time password (TOTP)
hu: TFA időalapú egyszer használatos jelszó (TOTP)

en: TFA TOTP Validation Plugin
hu: TFA TOTP érvényesítési bővítmény
