Two-factor Authentication (TFA) (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Forms
it: Form

en: Body
it: Corpo

en: Create a new user account.
it: Crea un nuovo profilo utente.

en: Subject
it: Oggetto

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Disable
it: Disattiva

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Save
it: Salva

en: Security
it: Sicurezza

en: Role
it: Ruolo

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Emails
it: E-mail

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
it: L'utente %name ha usato il link per l'accesso, valido una volta sola, in data %timestamp.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
it: Hai provato ad usare un link per l'accesso valido una volta sola che è scaduto. Richiedine uno nuovo usando il form qui sotto.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
it: Hai appena usato il link di accesso valido una sola volta. Non è più necessario usare questo collegamento per accedere al sito. Ricorda di cambiare la tua password.

en: Current password
it: Password corrente

en: Reset your password
it: Reimposta la tua password

en: Send password reset instructions via email.
it: Inviare istruzioni di reimpostazione della password via e-mail.
