Two-factor Authentication (TFA) (8.x-1.6) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Body
da: Brødtekst

en: Create a new user account.
da: Opret en brugerkonto.

en: Subject
da: Emne

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Help text
da: Hjælpetekst

en: Save
da: Gem

en: Security
da: Sikkerhed

en: Role
da: Rolle

en: Create new account
da: Opret konto

en: Emails
da: E-mails

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
da: Brugeren %name brugte et engangslogind-link %timestamp.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
da: Du har forsøgt at bruge en engangslogind-URL, som er udløbet. Brug formularen herunder til at anmode om en ny.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
da: Du har netop brugt dit engangs-login-link. Det er ikke længere nødvendigt at bruge dette link til at logge ind. Skift venligst din adgangskode.

en: Current password
da: Nuværende adgangskode

en: Reset your password
da: Nulstil din adgangskode

en: Send password reset instructions via email.
da: Instruktioner om nulstilling af adgangskode sendt via e-mail.
