Two-factor Authentication (TFA) (8.x-1.9) - en to no translation catalogue (40 entries)

en: Forms
no: Skjema

en: Body
no: Brødtekst

en: Create a new user account.
no: Opprett en ny brukerkonto.

en: Subject
no: Emne

en: Confirm
no: Bekreft

en: Cancel
no: Avbryt

en: Disable
no: Deaktiver

en: Help text
no: Hjelpetekst

en: Save
no: Lagre

en: Security
no: Sikkerhet

en: Role
no: Rolle

en: Create new account
no: Opprett ny konto

en: Skip
no: Hopp over

en: Emails
no: E-poster

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
no: Brukeren %name brukte en engangspåloggingslenke %timestamp.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
no: Du har forsøkt å bruke en engangspåloggingslenke som er utløpt. Bruk skjemaet under for å få en ny.

en: Verify
no: Verifiser

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
no: Du har nettopp brukt din engangspåloggingslenke. Det er ikke lenger nødvendig å bruke denne lenka til å logge deg på nettstedet. Skift passordet ditt.

en: Current password
no: Gjeldende passord

en: Skip and finish
no: Hopp over og avslutt

en: Two-factor Authentication (TFA)
no: To-faktor autentisering (TFA)

en: Reset your password
no: Be om nytt passord

en: Enter your current password to continue.
no: Skriv inn gjeldende passord for å fortsette.

en: TFA setup complete.
no: Oppsett av TFA fullført.

en: TFA setup
no: Oppsett av TFA

en: Verify and save
no: Verifiser og lagre

en: Application verification code
no: Verifikasjonskode fra app

en: Not recommended if you are on a public or shared computer.
no: Frarådes dersom datamaskinen du bruker deles med andre eller står på et offentlig sted.

en: Trust this browser?
no: Marker denne nettleseren som tiltrodd?

en: Name this browser
no: Gi denne nettleseren navn

en: Browsers that will not require a verification code during login.
no: Instanser av nettlesere som ikke vil behøve verifikasjonskode når du logger på.

en: One setup step remaining. | @count TFA setup steps remain.
no[0]: Ett TFA oppsett-steg gjenstår.
no[1]: @count TFA oppsett-steg gjenstår.

en: Send password reset instructions via email.
no: Send instruksjoner for tilbakestilling av passord via e-post.

en: TFA enabled
no: TFA aktivert

en: Two-factor authentication (TFA) provides
          additional security for your account. With TFA enabled, you log in to
          the site with a verification code in addition to your username and
          password.
no: To-faktor autentisering (TFA) gir ekstra sikkerhet for din brukerkonto. Med TFA skrudd på må du oppgi en ekstra verifiseringskode i tillegg til ditt brukernavn og passord.

en: Status: <strong>TFA enabled</strong>, set
              @time. <a href=":url">Disable TFA</a>
no: Status: <strong>TFA aktivert</strong>, satt opp @time. <a href=":url">Dektiver TFA</a>

en: Status: <strong>TFA enabled</strong>, set @time.
no: Status: <strong>TFA aktivert</strong>, satt opp @time.

en: TFA enabled for user @name UID @uid
no: TFA aktivert for bruker @name UID @uid

en: Trusted browsers are a method for
          simplifying login by avoiding verification code entry for a set amount of
          time, @time days from marking a browser as trusted. After @time days, to
          log in you'll need to enter a verification code with your username and
          password during which you can again mark the browser as trusted.
no: Tiltrodde nettlesere lar deg forenkle påloggingen ved å skru av TFA for en viss tidsperiode, @time dager fra du markerer at en nettleser er tiltrodd. Etter @time dager må du igjen benytte TFA for å logge på, og da kan du på nytt markere den samme nettleseren som tiltrodd.

en: Optionally, name the browser on your browser (e.g.
            "home firefox" or "office desktop windows"). Your current browser user
            agent is %browser
no: Navngi den nettleseren du benytter nå (f.eks. «Firefox hjemme» eller «MS Edge kontoret»). Den nettleseren du benytter nå identifiserer seg som %browser
